- Szczegóły
- Odsłony: 597
W dniu 28.04.2021 odbyło się Ogólnopolskie Forum Kolejowe pt. "Nowy wizerunek kolei" organizowane przez Urząd Transportu Kolejowego. W spotkaniu wzięli udział między innymi przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, przedstawiciele spółek kolejowych PKP Intercity, PolRegio oraz Kolei Wielkopolskich. Głównym tematem była przyszłość kolei, jak kolej się zmienia, co wymaga zmian oraz co dalej z koleją po pandemii COVID-19. Przedstawionych zostało wiele ciekawych prezentacji, wykresów, analiz itp. Spotkaniu uważnie przysłuchiwali się uczniowie klasy 2TKg oraz stypendyści PKP Intercity - Przemysław Podracki i Daria Kozek. Czekamy na więcej takich spotkań, najlepiej stacjonarnie!
- Szczegóły
- Odsłony: 997
1. Technik inżynierii sanitarnej wykonuje i nadzoruje realizację zadań zawodowych związanych z montażem i eksploatacją instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych, grzewczych, gazowych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych oraz z utrzymaniem sprawności urządzeń instalacyjnych, a także z budową i eksploatacją sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, ciepłowniczych oraz węzłów ciepłowniczych. Wykonuje prace związane z konserwacją, naprawą, modernizacją i rozbudową instalacji sanitarnych oraz sieci komunalnych oraz lokalizacją i usuwaniem awarii. Technik inżynierii sanitarnej to wysokiej klasy specjalista z zakresu projektowania i nadzorowania wykonania sieci instalacji wyposażenia sanitarnego domów mieszkalnych, budynków biurowych lub zakładów przemysłowych. W dziedzinie ochrony środowiska zajmuje się technologią uzdatniania wody, oczyszczania ścieków oraz unieszkodliwiania odpadów.
2. Informacje dodatkowe:
3. Kwalifikacja uzyskiwana w wyniku kształcenia:
BUD.09. Wykonywanie robót związanych z budową, montażem i eksploatacją sieci oraz instalacji sanitarnych.
1. Wykonywanie robót przygotowawczych związanych z budową sieci komunalnych oraz montażem instalacji sanitarnych.
2. Wykonywanie robót związanych z budową sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych oraz sieci i węzłów ciepłowniczych.
3. Wykonywanie montażu instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.
4. Wykonywanie robót związanych z konserwacją, remontem i modernizacją sieci oraz instalacji sanitarnych;
BUD.20. Organizacja robót związanych z budową, montażem i eksploatacją sieci oraz instalacji sanitarnych.
1. Organizowanie i wykonywanie robót przygotowawczych związanych z budową sieci oraz montażem instalacji sanitarnych.
2. Organizowanie i wykonywanie robót związanych z budową sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych i grzewczych.
3. Organizowanie i wykonywanie robót związanych z montażem instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych,
4. Organizowanie i wykonywanie robót związanych z eksploatacją sieci oraz instalacji sanitarnych.
4. Sylwetka absolwenta.
Absolwent kończący szkołę zawodzie technik inżynierii sanitarnej będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie:
a) organizowania i wykonywania robót przygotowawczych związanych z budową sieci komunalnych oraz montażem instalacji sanitarnych;
b) organizowania i wykonywania robót związanych z budową sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych oraz sieci i węzłów ciepłowniczych;
c) organizowania i wykonywania montażu instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych, gazowych, grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych;
d) organizowania i wykonywania robót związanych z konserwacją, naprawą i modernizacją sieci komunalnych oraz instalacji sanitarnych;
e) organizowania robót związanych z eksploatacją sieci komunalnych oraz instalacji sanitarnych.
5. Technik inżynierii sanitarnej znajdzie zatrudnienie w:
a) firmach projektowych,
b) zakładach ochrony środowiska,
c) przedsiębiorstwach wodociągów i kanalizacji,
d) zakładach energetyki cieplnej,
e) zakładach gazownictwa,
f) przedsiębiorstwach instalacyjnych.
Absolwent może założyć własną firmę instalacyjną.
6. Baza dydaktyczna i warunki kształcenia.
a) zajęcia teoretyczne odbywają się w klasopracowni instalacyjnej wyposażonej w: wizualizer, projektor, zestaw komputerowy dla nauczyciela z dostępem do Internetu. Na stanie pracowni znajduje się bogata baza pomocy dydaktycznych w postaci: filmów dydaktycznych, makiet, plansz, gablot przedstawiających rozwiązania materiałowe, eksponatów, czasopism branżowych, literatury fachowej, przykładowe dokumentacje techniczne sieci i instalacji. programy komputerowe wspomagające projektowanie instalacji.
Część zajęć z projektowania i kosztorysowania odbywa się w pracowniach komputerowych.
b) zajęcia praktyczne odbywają się na terenie szkoły na stanowiskach wyposażonych do wykonywania ćwiczeń i zadań związanych z budową, montażem oraz eksploatacją sieci i instalacji sanitarnych.
Egzamin zawodowy odbywa się na stanowiskach egzaminacyjnych zorganizowanych w naszej szkole.
- Szczegóły
- Odsłony: 578
- Szczegóły
- Odsłony: 576
To nasza drużyna olimpijska z budownictwa. W sobotę 6 marca 2021 uczniowie drugiej i trzeciej klasy technikum budowlanego wzięli udział w zawodach okręgowych XXXIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
- Szczegóły
- Odsłony: 604
Klasa 3t szkoły branżowej pod czujnym okiem instruktorów – p. Bogdana Nabożnego i p. Dominika Sudoła nakłada tynk mozaikowy na szkolnym korytarzu.