Angielski w wydaniu maltańskim 2018
- Szczegóły
- Odsłony: 1011
Raport z realizacji projektu „Angielski w wydaniu maltańskim”
Projekt zatytułowany „Angielski w wydaniu maltańskim” był realizowany w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie w okresie 01.09.2017 – 31.10.2018. Z analizy potrzeb ZSKU wynikało, że mając na uwadze podniesienie jakości pracy w szkole, nacisk należy położyć na doskonalenie umiejętności językowych nauczycieli i uczniów w
zakresie języka angielskiego, rozwijanie sieci kontaktów międzynarodowych oraz wykorzystanie nowoczesnych metod nauczania w szczególności z uczniem słabym. W ramach niniejszego projektu odbyły się wyjazdy na 2-tygodniowe 40-godzinne kursy metodyczno-językowe z zakresu języka angielskiego do szkoły językowej Link School of English na Malcie. W wyjazdach wzięło udział 4 nauczycieli języka angielskiego.
Celem mobilności było wzbogacenie profesjonalnych umiejętności i kompetencji kadry edukacji szkolnej co przyczyniło się do rozwinięcia nowych, lepszych metod nauczania oraz innowacyjnego podejścia do kształcenia młodzieży w ZSKU. W dłuższej perspektywie zaowocowało to podniesieniem jakości oferowanego przez ZSKU kształcenia ogólnego
i zawodowego. Realizacja mobilności zagranicznej kadry edukacyjnej miała też na celu wspieranie tworzenia europejskiego obszaru uczenia się przez całe życie oraz wzmocnienie efektów synergii i procesu przejścia między kształceniem formalnym i pozaformalnym. Poprzez realizowaną mobilność ZSKU rozwinęło europejski wymiar edukacji prowadzonej w naszej szkole oraz promowało formalne uznawanie kompetencji zdobytych poprzez udział w
zagranicznych szkoleniach (Europass Mobilność). Szkolenie kadry w atrakcyjnym ośrodku międzynarodowym podziałało stymulująco na uczestników mobilności, ale też pokazało nowe możliwości pozostałym nauczycielom i zachęciło ich do podejmowania nowych inicjatyw, których beneficjentem jest nasza szkoła i jej uczniowie. Bezpośrednio po odbytej mobilności zostały złożone dwa wnioski w ramach programu Erasmus + dla kadry edukacji szkolnej i drugi dla uczniów. Oba wnioski zostały ocenione pozytywnie i znalazły się na liście rezerwowej. Wniosek dla kadry otrzymał dofinansowanie z programu POWER i jest obecnie realizowany. Uczestnicy kursów dzielili się zdobytym doświadczeniem z pozostałymi nauczycielami w ramach szkoleniowych rad pedagogicznych oraz warsztatów
organizowanych w naszej szkole, udostępnili też swoje materiały szkoleniowe innym zainteresowanym nauczycielom z naszego województwa na Targach Edukacyjnych. Wszystkie wyjazdy były też szansą nawiązania kontaktów międzynarodowych z innymi nauczycielami z różnych ośrodków Europy. Realizacja projektu miała również pozytywny wpływ na partnerów projektu. Instytucja goszcząca w ramach wymiany doświadczeń i praktyk wzbogaciła swój warsztat pracy o wiedzę z zakresu edukacji w Polsce, kultury naszego kraju i regionu podkarpackiego. Instytucja partnerska stała się bardziej znana w Polsce i będzie mogła nawiązać współpracę z nowymi partnerami projektów mobilności, zachęconych przykładem pomyślnej realizacji naszego projektu.
Celem zminimalizowania ryzyka nieosiągnięcia celów projektu prowadzony był ciągły i systematyczny monitoring projektu, zbierane i aktualizowane dane ilościowe i jakościowe. Zgromadzone w procesie monitorowania dane posłużyły jako materiał do ewaluacji projektu. Narzędzia zastosowane do monitorowania projektu to: cząstkowe sprawozdania z realizacji projektu, lista obecności na zajęciach, certyfikaty, ankiety, raporty określające stopień wykonania zaplanowanych działań.
W trakcie trwania projektu opracowane zostały prezentacje opisujące użycie stron internetowych do nauki języka angielskiego. Prezentacje na stronie projektu:
https://zsku.rzeszow.pl/szkoly-mlodziezowe/mlodziezowe/54-projekty-unijne/projekty-unijne-2017-2018/angielski-w-wydaniu-maltanskim-2017
Opracowano też następujące prezentacje: "ICT in the classroom", "Tips to improve your English", "Strony internetowe do nauki języka angielskiego", "Szkoła na Malcie i jej okolice", "Roślinność na Malcie". Przygotowano też ulotkę promującą uczenie się angielskiego - Uśmiechnięta buźka z napisem "ucz się angielskiego" i opisem jak to skutecznie robić.
Poniżej opis kilku stron internetowych:
abcya.com/crossword_puzzle_maker
służy do tworzenia interaktywnych krzyżówek. Hasła i definicje można wprowadzać używając prostego formularza lub kopiując i wklejając z dokumentu tekstowego. Gotowe krzyżówki mogą być rozwiązywane na komputerze lub po wydrukowaniu. Liczba haseł to minimum 10 a maksimum 20. W pierwszym kroku wybieramy nazwę krzyżówki. Następnie wybieramy w jaki sposób chcemy wprowadzać hasła i definicje: czy przy użyciu formularza czy kopiując i wklejając z dokumentu tekstowego.
kahoot.com
służy do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów. Kiedy gra się w Kahoot w grupach, pytania pojawiają się na wspólnym ekranie a gracze odpowiadają na swoich urządzeniach. Gdy gra się w Kahoot we własnym czasie, np. po zajęciach, można wybrać opcje dla pojedynczego gracza w aplikacji lub współzawodniczyć z innymi. Strona oferuje wiele gotowych quizów, jak i możliwość tworzenia własnych. Można na niej obejrzeć krótkie filmy video – przewodniki po różnych sposobach wykorzystania quizów, np. jako zadanie domowe, grę grupową.
film-english.com
zawiera ponad 120 konspektów lekcji opartych na krótkich filmach. Na stronie widoczne są krótkie opisy poszczególnych filmów określające ich temat wraz z podaniem rodzaju ćwiczeń wykonywanych przez uczniów w oparciu o nie. Jeśli szukamy filmów o konkretnej tematyce, to można posłużyć się wyszukiwarką dostępną na stronie.
qr-code-generator.com
strona dzięki której można tworzyć kody QR jako odsyłacze do zdań, tekstów, zdjęć itp. Na stronie znajduje się okno gdzie wpisuje się lub wkleja teksty, adresy stron internetowych itp. Nad okienkiem zaznaczamy typ wprowadzanych danych, np. URL, text, e-mail, facebook, PDF, MP3, multi URL. Następnie wklejamy tekst lub adres strony internetowej, itp. i klikamy przycisk ‘stwórz kod QR’. Po chwili po prawej stronie ekranu pojawia się utworzony
kod QR. Możemy go zapisać na swoim komputerze w osobnym dokumencie. Stworzone przez nas kody QR mogą być odsyłaczami do zdań, tekstów, zdjęć, itp. Możemy wydrukować kilka kodów w przypadkowej kolejności. Uczniowie, po zainstalowaniu na komórce aplikacji do odczytywania kodów QR. Mogą zeskanować wydrukowane kody i, np. ułożyć w odpowiedniej kolejności wymieszane zdania z przepisu kulinarnego.
wordclouds.com
to darmowy generator chmur z wyrazami, działający na komputerze, tablecie lub smartfonie. Można wkleić tekst, wprowadzić dokument lub otworzyć stronę internetową, aby automatycznie stworzyć chmurę z wyrazami. Dowolnie wybieramy kształt chmury, kolory i czcionki. Można edytować listę wyrazów, wielkość chmury i odległość między poszczególnymi wyrazami. Możliwe jest też tworzenie chmur z linkami w które można klikać. Kiedy jesteśmy już zadowoleni z rezultatów zapisujemy je i możemy się podzielić rezultatami online.
TYDZIEŃ MALTAŃSKI W ZSKU RZESZÓW
Projekt „Angielski w wydaniu maltańskim” realizowany w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie od 01.09.2017 do 31.10.2018, finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach projektu: „Ponadnarodowa Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej” – nr PO WERSE- 2017-1-PL01-KA101-037351.
SZANOWNI UCZNIOWIE I UCZENNICE ROZPOCZYNAMY
TYDZIEŃ MALTAŃSKI W ZSKU RZESZÓW
STARTUJEMY 15.10.2018 - 19.10.2018
W PROGRAMIE:
PRZEDSTAWIENIE REZULTATÓW PROJEKTU |
QUIZ O MALCIE |
LEKCJA ANGIELSKIEGO Z WYKORZYSTANIEM STON INTERNETOWYCH DO NAUKI JĘZYKA OBCEGO |
CIEKAWOSTKI GEOGRAFICZNE O MALCIE |
„HISTORYCZNE MOMENTY” - MALTA |
TROPEM MALTAŃSKIM |
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE: ANDŻELIKA PYTLOS
ZACHĘCAMY DO AKTYWNEGO UDZIAŁU
DZIĘKUJEMY NAUCZYCIELOM I WYCHOWAWCOM INTERNATU ZA POMOC W ORGANIZACJI TYGODNIA MALTAŃSKIEGO
- Szczegóły
- Odsłony: 1091
QUIZ WIEDZY O MALCIE - - WYNIKI
W RAMACH ORGANIZOWANEGO W ZSKU RZESZÓW
TYGODNIA MALTAŃSKIEGO CHĘTNI UCZNIOWIE
PRZYSTĄPILI DO ROZWIĄZANIA QUIZU WIEDZY
O MALCIE
ZWYCIĘZCĄ QUIZU ZOSTAŁY:
UCZENNICA 3 KLASY TECHNIKUM KOLEJOWEGO:
ANNA WÓJCIK
UCZENNICA 1 KLASY LICEUM:
KLAUDIA RZESZUTEK
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW
Projekt „Angielski w wydaniu maltańskim” realizowany w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie od 01.09.2017 do 31.10.2018, finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach projektu: „Ponadnarodowa Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej” – nr PO WERSE- 2017-1-PL01-KA101-037351.