Regulamin rekrutacji uczestników projektu: „Szkolenia dla kadry edukacji szkolnej w wymiarze europejskim”
- § 1
Informacje o projekcie
Projekt „Szkolenia dla kadry edukacji szkolnej w wymiarze europejskim” realizowany w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach projektu: „Ponadnarodowa Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej” – nr POWERSE-2018-1-PL01-KA101-049092.
Dofinansowanie projektu z UE: 84 428,56 PLN
- § 2
Postanowienia ogólne
- Regulamin określa zasady rekrutacji i uczestnictwa w projekcie, a w szczególności kryteria kwalifikacyjne, zasady przyjmowania zgłoszeń i kwalifikacji uczestników oraz ich prawa i obowiązki, w trakcie trwania projektu dla nauczycieli Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie. Projekt: „Szkolenia dla kadry edukacji szkolnej w wymiarze europejskim” realizowany w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej“ jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój ( PO WER). Głównym celem projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej“ jest nabycie kompetencji kluczowych i zawodowych przez przedstawicieli kadry pracującej w placówkach oświaty, dzięki udziałowi w zagranicznych mobilnościach.
W ramach niniejszego projektu ZSKU planuje dwa rodzaje mobilności kadry edukacyjnej:
- a) Pierwsza mobilność to planowany wyjazd 7 członków kadry do Portsmouth w Wielkiej Brytanii (17-23.02.2019). Uczestnicy wezmą udział w 1-tygodniowym kursie w języku angielskim dotyczącym interaktywnych metod nauczania "Interactive training and teaching techniques" (20 godzin) zorganizowanym przez partnera projektu Training Vision
- b) Druga planowana mobilność to wyjazd 7 członków kadry edukacyjnej do Rimini do Włoch (23-29.06.2019) na kurs w języku angielskim związany z zastosowaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu "Innovative technologies applied to education " (20 godzin) zorganizowanym przez partnera projektu Sistema Turismo
- Celem projektu „Szkolenia dla kadry edukacji szkolnej w wymiarze europejskim” jest:
- podniesienie poziomu jakości pracy szkoły w zakresie nauczania języka angielskiego, wykorzystania innowacyjnych metod pedagogicznych skoncentrowanych na osobach uczących się oraz wspierania nauczania opartego na technologiach informacyjno-komunikacyjnych
- podniesienie umiejętności przekrojowych pracowników szkoły takich jak kompetencje językowe
- podniesienie poziomu kompetencji w zakresie ICT i wykorzystania narzędzi informatycznych
- nabycie wiedzy w zakresie możliwości wykorzystania nowych metod pracy, podejść, technik nauczania oraz pracy z uczniem,
- wzbogacenie profesjonalnych umiejętności i kompetencji kadry edukacji szkolnej co przyczyni się do rozwinięcia nowych, lepszych metod nauczania oraz innowacyjnego podejścia do kształcenia młodzieży w ZSKU
- rozwój praktycznych umiejętności odpowiednich dla obecnej pracy i rozwoju zawodowego kadry edukacyjnej
- doskonalenie umiejętności uczenia się i wspieranie tworzenia europejskiego obszaru uczenia się przez całe życie
- podniesienie poziomu kompetencji społecznych, językowych, kulturowych
- rozwój inicjatywy i przedsiębiorczości
- rozwijanie europejskiego wymiaru edukacji prowadzonej w naszej szkole
- wzmocnienie efektów synergii i procesu przejścia między kształceniem formalnym i pozaformalnym
- Rezultatami projektu będą rozwój zawodowy i osobisty uczestników projektu, adaptacja najlepszych praktyk oraz transfer wiedzy.
- Udział w projekcie jest bezpłatny.
- Projekt realizowany jest w okresie 01.10.2018 r. do 02.2020 r.
- Przygotowaniem merytorycznym uczestników do wyjazdu zajmie się koordynator projektu. Jego zadaniem będzie: przekazanie informacji o programie PO WER oraz o projekcie; przekazanie informacji na temat miejsca i zakresu szkoleń oraz ich organizatora; wsparcie uczestników przed wyjazdem, omówienie wymogów linii lotniczych, bezpieczeństwa na lotnisku i w trakcie podróży. W ramach działań przygotowawczych do każdej z mobilności zaplanowano po 6 godzin kursu języka angielskiego specjalistycznego (dobranego treściowo do danego kursu zagranicznego), zajęcia z pedagogiem dotyczące pracy w zespole – 2 godz., zajęcia dotyczące historii i kultury Anglii lub Włoch – po 4 godz., uwarunkowania geograficzne Anglii lub Włoch – 2 godz.
- § 3
Warunki rekrutacji do udziału w projekcie
- Osoby uprawnione do udziału w projekcie:
Kadra edukacyjna ZSKU w Rzeszowie: nauczyciele, nauczyciele-dyrektorzy, nauczyciele – bibliotekarze, wychowawcy internatu, pedagodzy, nauczyciele zawodu.
- Osoba zainteresowana uczestnictwem w projekcie „Szkolenia dla kadry edukacji szkolnej w wymiarze europejskim” musi:
- a) być pracownikiem Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie,
- b) posiadać zatrudnienie w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie w ramach stosunku pracy na czas nieokreślony lub na czas określony nie krótszy niż okres trwania projektu,
- c) być zainteresowana udziałem w mobilności ze względu na cele projektu,
- d) wyrażać zgodę na modyfikację wykorzystywanego programu nauczania o nowe elementy polecane podczas mobilności,
- e) zobowiązać się do systematycznego uczestnictwa i realizacji działań objętych projektem szczegółowo opisanych w umowie oraz do aktywnego podejmowania działań projektowych przez cały okres jego realizacji,
- f) zobowiązać się do terminowego sporządzania sprawozdań z mobilności, opracowania i przeprowadzenia szeregu działań poprojektowych związanych z promowaniem rezultatów projektu,
- g) posługiwać się językiem angielskim w stopniu co najmniej komunikatywnym (poziom B1 lub wyższy) – warunek konieczny do udziału w projekcie .
- § 4
Zasady rekrutacji
- Rekrutacja odbywa się uwzględnieniem równych szans, w tym zasady równości płci, wieku, a także niepełnosprawności.
- Kandydaci, przed złożeniem formularza zgłoszeniowego, zapoznają się z niniejszym regulaminem.
- Projekt zakłada rekrutację 7 uczestników na kurs "Interactive training and teaching techniques” oraz 7 uczestników na kurs "Innovative technologies applied to education ". Udział w pierwszym kursie nie wyklucza udziału w drugim kursie.
- Niniejszy regulamin dostępny jest na stronie internetowej szkoły oraz tablicy ogłoszeń w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego.
- Rekrutacja odbywa się w I turze od 09.11.2018 do 16.11.2018 (na kurs "Interactive training and teaching techniques"), a w II turze od 12.03.2019 do 22.03.2019 (na kurs "Innovative technologies applied to education ").
- Przyjmowane są jedynie zgłoszenia wypełnione na właściwych formularzach, opatrzone datą i podpisem kandydata (załączniki 1-4 niniejszego Regulaminu).
- Złożone dokumenty rekrutacyjne są weryfikowane pod względem formalnym, a kandydaci mają możliwość jednokrotnego poprawienia lub uzupełnienia dokumentów formalnych.
- Za termin złożenia dokumentów rekrutacyjnych przyjmuje się datę złożenia wszystkich wymaganych dokumentów poprawnych formalnie.
- Formularze zgłoszeniowe przyjmowane są w sposób ciągły w terminie wskazanym w punkcie 5 w głównym sekretariacie szkoły w zapieczętowanej kopercie opatrzonej napisem: Projekt „Szkolenia dla kadry edukacji szkolnej w wymiarze europejskim”, imię i nazwisko kandydata.
- Kandydaci nie posiadający formalnego potwierdzenia swojego poziomu znajomości języka angielskiego przystępują do testu z języka angielskiego na poziomie B1 w I turze w dniu 19.11.18 o godz. 15.00, a w II turze w dniu 25.03.2018 o godz. 15.00. Nie wyrażenie zgody na przystąpienie do testu lub nieprzystąpienie do testu równoznaczne jest z rezygnacją z udziału w projekcie. Uzyskanie poniżej 50% punktów z testu językowego dyskwalifikuje kandydata z uczestnictwa w mobilności.
- Wyboru uczestników Projektu, na podstawie analizy dokumentów zgłoszeniowych dokonuje Komisja Rekrutacyjna, w skład której wchodzą: dyrektor szkoły – mgr Bogdan Rączy, nauczyciel języka polskiego - mgr Elżbieta Orszulak oraz nauczyciel języka polskiego - mgr Barbara Jastrzębska.
- Poinformowanie kandydatów o wynikach naboru nastąpi w I turze w dniu 22.11.2018 , a w II turze w dniu 28.03.2019 drogą elektroniczną.
- O wyborze kandydata decyduje liczba uzyskanych punktów.
- W przypadku tej samej liczby punktów u kandydatów pierwszeństwo mają kandydaci, którzy nie brali wcześniej udziału w mobilnościach zagranicznych. Następnym kryterium jest kolejność zgłoszeń.
- Komisja rekrutacyjna sporządza listę rankingową i listę osób rezerwowych. (zał. 5 i 6)
- Do dnia 26.11.2018 w I turze, a w II turze do 02.04.2019 każdy kandydat ma prawo odwołać się od decyzji Komisji rekrutacyjnej. Komisja rekrutacyjna ma obowiązek rozpatrzenia każdego odwołania do 28.11.2018 w I turze, a w II turze do 05.04.2019 i w przypadku decyzji pozytywnej – zmiany wyników rekrutacji.
- Kandydaci zakwalifikowani będą zobowiązani do podpisania umowy uczestnictwa w projekcie, regulującej podstawowe prawa i obowiązki związane z otrzymaniem wsparcia.
- § 5
Prawa i obowiązki uczestników projektu
Uczestnicy zobowiązani są do:
- Złożenia wszystkich niezbędnych dokumentów wymaganych w procesie rekrutacji
- Przestrzegania regulaminu uczestnictwa w projekcie
- Aktywnego podejmowania działań projektowych przez cały okres jego realizacji
- Terminowego wykonywania przydzielonych w projekcie zadań
- Tworzenia i opracowywania materiałów niezbędnych do realizacji poszczególnych działań przewidzianych w projekcie
- Promowania projektu wśród społeczności szkolnej i lokalnej oraz na skalę międzynarodową
- Doskonalenia znajomości języka angielskiego i warsztatu metodycznego
- Godnego reprezentowania Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie
- Bieżącego informowania koordynatora projektu o wszelkich nieprawidłowościach
- § 6
Warunki rezygnacji w projekcie
- Zakwalifikowanie uczestnika do udziału w projekcie zobowiązuje go do odbycia wyjazdu zagranicznego. Tylko w przypadku zdarzenia losowego, niezależnego od woli uczestnika uprawnia go do rezygnacji z udziału w projekcie.
- Uczestnik, który zrezygnował z udziału w Projekcie przed rozpoczęciem ścieżki wsparcia zobowiązany jest do zwrotu materiałów szkoleniowych oraz poniesionych na jego rzecz kosztów mobilności. W przypadku rezygnacji uczestnika opisanej w pkt.1, komisja rekrutacyjna kwalifikuje do udziału w Projekcie osobę z listy rezerwowej.
- W przypadku niewystarczającej liczby uczestników przewiduje się dodatkową rekrutację.
- § 7
Postanowienia końcowe
- Dyrektor szkoły zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie w przypadku, gdy będzie to konieczne z uwagi na zmianę „Zasad realizacji Projektu”, a także w przypadku pisemnego zlecenia wprowadzenia określonych zmian ze strony organów uprawnionych do przeprowadzenia kontroli realizacji projektu.
- Szczegółowe warunki uczestnictwa w projekcie zostaną określone w Umowie z uczestnikami wyjazdów.
- Powyższy Regulamin Rekrutacji obowiązuje przez okres realizacji Projektu.
Projekt „Szkolenia dla kadry edukacji szkolnej w wymiarze europejskim” realizowany w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego od 01.10.2018 do 29.02.2020, finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach projektu: „Ponadnarodowa Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej” – nr POWERSE-2018-1-PL01-KA101-049092.
Dofinansowanie projektu z UE: 84 428,56 PLN
SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW, NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW SZKOŁY DO OBEJRZENIA WYSTAWY.
DZIĘKUJEMY NAUCZYCIELOM, KTÓRZY CHCĄ SIĘ PODZIELIĆ SWOIMI WRAŻENIAMI
I SPOSTRZEŻENIAMI PO WIZYCIE W ANGLII.
ZACHĘCAMY DO AKTYWNEGO UDZIAŁU!